Co znaczą te lęki przed zawałem?

Dzień dobry. Około 2 lat temu miałem coś takiego że się obudziłem w nocy bo serce biło ki jak oszalałe, udałem się do szpitala powiedzieli że wszystko ok. Mimo to robiłem później chyba wszystkie badanie serca, to znaczy: echo serca, echo serca przez przełyk od środka coś jak gastroskopia i ekg wszystkie wyniki ok. Lecz co jakiś czas miewam tak jakby lęki i myśli jakbym miał zaraz dostać zawał ale tylko wtedy jak o tym myślę bo jak jestem czymś zajęty to jest ok. Proszę o odp. Mężczyzna 21 lat

Witam Pana
Jeżeli wszystkie badania są w porządku, to zawał
Panu nie zagraża.
Pana objawy mają podłoże psychologiczne.
Prawdopodobnie stres i emocje związane
z doświadczeniami sprzed 2 lat wywołały u Pana
bezpodstawny, a jednak dla Pana przeraźliwy lęk
przed zawałem.
Każdy lęk, również ten przed zawałem, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
psychicznych i somatycznych, które utrudniają
normalne funkcjonowanie.
Żeby Panu pomóc trzeba poznać dokładnie
naturę tego problemu, dotrzeć do źródła lęku
przed zawałem i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry

opisane przez Pana zaburzenia i brak zdiagnozowanych przyczyn medycznych wskazują, iż może cierpieć Pan na zaburzenia lękowe, a dokładnie doświadczać lęku o zdrowie. Proszę skonsultować się z psychiatrą i rozpocząć terapię psychologiczną, dzięki której wyzbędzie się Pan wspomnianych dolegliwości.

Dzień dobry. Opisane przez Pana objawy wskazują raczej na podłoże psychologiczne ich powstawania. To własnie wtedy, gdy nie jesteśmy skoncentrowani na wykonaniu jakiejś czynności przychodzą do nas tzw. wolne myśli. Zwykle ich tematyka jest odzwierciedleniem naszego stanu emocjonalnego. Prawdopodobnie u Pana są to myśli o zagrożeniu w odpowiedzi na podwyższony poziom lęku. Proszę umówić się na wizytę do psychologa celem szerszego omówienia Pana sytuacji i zaplanowania odpowiednich rozwiązań. Pozdrawiam serdecznie.

http://progress.warszawa.pl/