Co znaczą te nieregularne plamienia przy wkładce Mirena?

Proszę o pomoc. Mam 42lata i od 3 lat założoną wkładkę Mirena. Wcześniej miałam inną. Od około pół roku mam nieregularne plamienia skąpe lub obfite (jak okres) co 10,14 dni. Biorę Exacyl lub Cyklo 3Forte (pomaga). Usg, cytologia prawidłowa,hormony tarczycy też w normie. Lekarz poradził mi przyklejenie plastrów Oesclim 50 i przykleiłam pierwszy w sobotę rano i wieczorem dostałam okres,który mi się utrzymuje z różnym nasileniem. Proszę o poradę nie chciałbym rezygnować z wkładki...dziękuje

Sama wkładka domaciczna działa mechanicznie wywołując stan zapalny miejscowy co właśnie przejawia się niecyklicznymi plamieniami z dróg rodnych. Niestety w takich przypadkach należy rozważyć usunięcie wkładki. Proszę decyzję w tej sprawie podjąć wspólnie z ginekologiem prowadzącym.