Co znaczą te problemy z podwyższonym ciśnieniem?

Witam. Mam 25 lat. Obserwuję u siebie dość wysokie tętno. W okresie dojrzewania miałam problemy z podwyższonym ciśnieniem, które teraz się uspokoiło (poza pojedynczymi wyskokami). Od tego czasu staram się mierzyć regularnie ciśnienie, niepokoi mnie utrzymujące się podwyższone tętno. Zazwyczaj powyżej 90, najniższe wartości to 88, a dochodzi nawet do 140. Czy mam powody do niepokoju?

Lek. Katarzyna Szymczak

Są to dość wysokie wartości, sugeruję skontrolować morfologie i tsh , stres także może być przyczyną dolegliwości.
Pozdrawiam