Co znaczą te problemy z torbielami jajników?

Miesiączkuję od 7 lat. Od 6 lat cały czas mam problemy z torbielami jajników (zazwyczaj jest kilka małych i 1-2 duże, które mają po 7-8 cm) oraz nieregularnymi miesiączkami (cykle trwają od 12 do 63 dni). Badania hormonalne są w normie, poza lekko podwyższonym progesteronem - 2,37 ng/ml (0,31-1,52). TSH wynosi 2,77 (0,38-5,33). Mam bardzo bolesne miesiączki (do tego stopnia, że czasami wymiotuję z bólu). Tracę już nadzieję, bo nikt nie potrafi mi pomóc. Co może mi dolegać?

To może być Pani uroda. Policystyczne jajniki to zespół, który tez może być przyczyna. Proszę pozostać pod opieka ginekologa.