Co znaczą te widzenia i omamy?

Od około miesiąca widzę pojawiającą się czarną zjawę z rozmazanymi konturami. Odczuwam wtedy strach i przerażenie. Słyszę w głowie jak do mnie mówi. Zazwyczaj dzieje się to wieczorem lub w nocy. Ostatnio obudziła mnie w nocy. Widziałam jak stoi w drzwiach do pokoju. Mam wrażenie, że to moja babcia. Zaczęłam jej tłumaczyć że mam dziecko chore i przyjadę do niej, pomodliłam się i widziałam jak przesuwa się w stronę drzwi. Odczułam wtedy spokój. Wcześniej też mi się śniła. Czy to normalne?

Witam, od miesiąca widuje Pani zjawę, którą identyfikuje Pani ze swoją babcią. Odczuwa Pani strach przerażenie. Rozumiem że widzi ją Pani w czasie snu, lub w sytuacji gdy Pani zasypia. Jeżeli ten stan Panią niepokoi warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Być może zjawiska jakie Pani widzi mogą wskazywać na parasomnie, omamy hipnagogiczne. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zawieszony-miedzy-snem-a-jawa-hipnagogia
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Szanowna Pani, rzeczy, których Pani doświadcza mogą być objawami poważnej choroby. Zalecam jak najszybszą wizytę u lekarza psychiatry lub na izbie przyjęć szpitala psychiatrycznego.
Pozdrawiam