Co znaczą te zawroty głowy i uczucie otępienia?

Dzień dobry, Od dwóch tygodni męczą mnie zawroty głowy i takie dziwne uczucie otępienia, ucisku w głowie. Trochę jak po niewielkiej ilości alkoholu, a nie piję. zaczęło się niedługo po zapaleniu zatok,które trwało ponad tydzień. Katar i silny ból w czole minął, pojawia się sporadycznie lekki ból czoła i wyżej opisane zawroty. dolegliwości zaczynają się popołudniu i mam wrażenie, że im dłużej siedzę przy komputerze tym jest gorzej. Co to może być? Rok temu miałam zdiagnozowaną nerwicę.

Dzień dobry, na początek powinna Pani wrócić do lekarza który leczył stan zapalny zatok. Być może nie udało się wyleczyć infekcji do końca. Jeżeli lekarz wykluczy przyczynę w zatoka warto wrócić do swojego lekarza psychiatry. Nie wiem czy bierze Pani leki z powodu nerwicy, czy uczęszcza Pani na psychoterapie? Może warto pomyśleć o psychoterapii, jeżeli przyczyną bólu będzie objaw nerwicy.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,

Zachęcam do konsultacji z lekarzem rodzinnym. Jeśli lekarz uzna, że wszystkie lub część objawów ma podłoże somatyczne, zapewne zaleci odpowiednie leczenie. Jeśli jakaś część objawów nie znajdzie takiego somatycznego wyjaśnienia, warto by skonsultowała się Pani z psychologiem/psychoterapeutą. Poprzez serwis internetowy rzetelna diagnoza na podstawie której można by Pani zaproponować adekwatną pomoc nie jest możliwa. Wspomina Pani, że rok temu zdiagnozowano u Pani zaburzenia nerwicowe - a więc być może miała Pani już kontakt z psychoterapeutą.

Pozdrawiam
Karolina Matlak