Co znaczą te zmiany zwyrodnieniowe i degeneracyjne kręgosłupa?

Jestem rok po discektomi L5s1, zrobiłam nowy rezonans jest tam ujęte wiele zmian zwyrodnieniowych i degeneracyjnych kręgosłupa jednak nie wiem co oznacza "tarcza międzykręgowa na poziomie l5s1 przewezona, hipointensywna w t2 i stir" oraz co oznacza, ze kość krzyżowa jest nadmiernie ostro ustawiona? Poza tym: obrzęk szpiku, degeneracja tłuszczowa szpiku, nadżerki przy blaszkach mk, uwypuklenie tarczy typu bulging, zaburzenia statyki itd jeszcze kilka rzeczy...czy powinnam iść do lekarza?

Dobry Wieczór,
Myślę, że kontakt z lekarzem i ocena wyniku MR jest dobrym pomysłem. Najlepiej by było skontaktować się z doktorem, który Panią operował ponieważ ma pogląd na cały obraz choroby.
Pozdrawiam.