Co znaczą twarde i napięte mięśnie od kostek aż do kolan?

Od kilku dni zauważyłem że po długim chodzeniu puchną mi nogi i mam bardzo twarde i napięte mięśnie od kostek aż do kolan a czasami mnie bolą też kolana,mam tez cukrzyce i mam lek humalog,i abasaglar mam tryb pracy siedzący co może być przyczyna puchnięcie nóg czy to coś z żyłami czy jakieś powikłania cukrzycy ..proszę o pomoc

Witam, jako fizjoterapeuta szukam przyczyny mechanicznej wiec z mojej perspektywy może być to problem z drożnością w obrebie powiezi powierzchownej. Oczywiscie wydaje mi sie ze w Pana przypadku w pierwszej kolejnosci zbadał bym przepływy konczyn dolnych wykonujac USG naczyń. Przyczyną tego typu objawów może być rownież niewydolność serca lub problemy z filtracja nerek. Wiec sam objaw opuchnietych nóg bez wywiadu z Pacjentem jest trudny do interpretacji. Pozdrawiam