Co znaczą umiarkowanie zwężone oba otwory międzykręgowe L5/S1?

Proszę o poradę w związku z moim wynikiem rezonansu. Jest to drugi rezonans, pierwszy wykonany w list. zeszłego roku. Wszystko było tak samo tylko bez torbieli. Pogłębiona krzywizna pogranicza L/S. Kręgozmyk przedni I stopnia na L5/S1, obustronne kręgoszczeliny L5. Zmiany przeciążeniowe w okolicy obu nasad łuku L5. Prawy zachyłek L5/S1 zwężony przez torbiel synowialną wielkości 7mm, modelowany nerw L5 przed wejściem do otworu. Umiarkowane zwężona oba otwory międzykręgowe L5/S1 Sebastian 25L.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne zestawienie wyniku z bezpośrednim badaniem lekarskim i dalsze postepowanie w zależności od objawow i wywołanych reakcji