Co znaczą widoczne pętle o niepogrubiałych ścianach?

Witam. Dziś na usg jamy brzusznej w opisie było widoczne pętle o nie pogrubiałuch ścianach i odcinkowo wzdęta okrężnica wykazuje uciskowe dolegliwości bólowe w rzucie kątnicy. Co to może znaczyć?

To oznacza wzdęcie jelita grubego za pewne z uwagi na zalegające gazy jelitowe związane zapewne z zaburzeniami czynnościowymi pracy jelit. Poprawa czynności jelita grubego np. przez zastosowanie odpowiednich farmaceutyków powinna zniwelować te dolegliwości (dolegliwości bólowe w rzucie kątnicy). Analizą wyniku badania USG i dalszym sposobem postępowania powinien zająć się lekarz prowadzący.