Co znaczą widoczne zagęszczenia zapalne?

Witam, mam 36lat po oststnich badaniach stwierdzono u mnie dosc spora anemie.. Aby poznac przyczyne dostalam m.in.skierowanie na rtg klatki piersiowej.. Wynik troche mnie zaskoczyl.. Przysercowo po prawej stronie widoczne zageszczenia zapalne, podszczytowo po stronie lewej widoczne zmiany drobnoguzkowe poswoiste, sylwetka serca powiekszona, nasilona skolioza prawostronna... Czy to cos powaznego?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u pulmonologa i dalsza diagnostyka i odpowiednie leczenie celowane. Opis może wskazywać na zmiany związane z pratkami