Co znaczą wtórne zmiany zwyrodnieniowe pod postacią podchrzęstnej przebudowy trzonów kręgowych?

Mam częste omdlenia czy to wina kręgosłupa C oto opis mri obniżenie wysokości wszystkich krążków mk wtórne zmiany zwyrodnieniowe pod postacią podchrzęstnej przebudowy trzonów kręgowych i osterofitoza krawędziowa c3-c5 tyłozmyk I stopnia osteofity ograniczają rezerwę płynową ograniczają znacznie rezezwe płynową rdzenia i światło otworów c5-c7 centralno lewoboczna przepuklina krążka powoduje powoduje znaczne ograniczenie rezerwy płynowej rdzenia i osterofity krawędzi trzonów zwęża otwory mk.

Zależy jakie objawy, dolegliwości, wyniki? Jaki stan Pacjenta ??
Konieczna pełna konsultacja lekarska

MRI opisane zmiany zwyrodnieniowe kreg C , do interpretacji klinicznej, po zbadaniu Pacjenta
W MRI opisane przepukliny dysków i zmiany zwyrodnieniowe
Pozdrawiam