Co znaczą wyniki ACTH i kortyzolu?

Dobry wieczor, Czy nastepujace wyniki sa niepokojace? Badania robione o 09h00 rano : ACTH 36.8 pg/ml norma ->0 46 Kortyzol norma -> ug/dl 4.3 22.4 wynik w surowicy 21.74 Objawy : tradzik, hirsutyzm, kłujacy prawy dolby bok plecow, cisnienie tetnicze idace w parze ze swedzacym ciałem, wzrost masy ciała mimo zdrowego odzywiania i cwiczen, problemy ze snem, stany depresyjne. Dziekuje Pozdrawiam

Podane wyniki mieszczą się w zakresie norm. Przy zgłaszanych objawach polecam zgłosić się do lekarza endokrynologa celem badania i poszerzenia diagnostyki. Pozdrawiam.