Co znaczą wyniki badań?

Witam. Mam 54 lata. Jestem po drugim zabiegu izolacji żył płucnych oraz ablacji cisni obu przedsionkow z powodu AF. Po zabiegu pani robiąca EKG na pytanie, czy wszystko w porządku odpowiedziała, że jest "zatoka". Co to oznacza? W czasie zabiegu wyszły również jakieś problemy z nietypową zastawka mitralną. Nie wiem o co chodzi, ale lekarz prowadzący zadał mi pytanie czy byłam badana w kierunku niedokrwienia mięśnia sercowego oraz stwierdził, że na pewno będę miała robioną koranografię. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Obecnie jestem trzy tyg. po zabiegu tak więc na odpowiedź na nurtujące mnie pytania muszę zaczekać. Jednak może chociaż na tym portalu dowiem się czegokolwiek? Pozdrawiam.
54 LAT ponad rok temu

Witam.

Określenie "zatoka" najprawdopodobniej oznaczać miało rytm zatokowy, czyli wywodzący się z prawidłowego fizjologicznego "rozrusznika" serca, generowanego u zdrowych ludzi.

Niedokrwienie oraz pytania o koronarografię świadczą o podejrzeniu choroby niedokrwiennej serca, popularnie nazywanej chorobą wieńcow. Lekarz używający tych terminów podejrzewał najprawdopodobniej tę chorobę, przebiegającą ze zwężeniem tętnic wieńcowych, odżywiajacych mięsień sercowy. Jesli wspomniał o konieczności koronarografii musiał podejrzewać istotne zwężenia w obrębie tych tętnic, zagrażające zawałem serca.

Pozdrawiam.