Co znaczą wyniki badań rezonansu magnetycznego kręgosłupa oraz głowy mojej mamy?

Dzień dobry, Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji badań rezonansu magnetycznego kręgosłupa oraz głowy mojej mamy. Od jakiegoś czasu ma bóle głowy. Raczej cierpi na lekką otyłość, ale codziennie chodzi na basen, czego ostatnio lekarz jej zabronił (!!!) Ma Hashimoto. Badanie MR kr C wykonano w sekwencjach SE, TSE uzyskując obrazy T1, T2, STIR w projekcjach strzałkowych i poprzecznych. Zniesienie fizj. Lordozy szyjnej. Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk C5-C6 i C6-C7, C6-C7 z obniżeniem ich wysokości i sygnału i oseofitami na krawędziach trzonów. Na poz. C3-C4 centralno-lewoboczna wypuklina krążka mk., z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem prawego otworu m-kręgopwego, z uciskiem prawego korzenia n. Na poz C4-C5, C5-C6, C6-C7 uogólnione wypukliny krążków mk. z modelowaniem worka oponowego i obustronnym modelowaniem korzeni n. Stenozę otworów m-kręgowych nasilają osteofity tylko-bocznych krawędzi trzonów, bardziej po str. lewej. Ograniczona przednia rezerwa płynowa rdzenia. Rdzeń kręgowy w odc. C o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Oraz badanie głowy: Badanie MR głowy wykonano w sekwencjach SE, TSE uzyskując obrazy T1, T2, FLAIR w projekcjach strzałkowych czołowych i poprzecznych. Zaniki korowo-pokorowe. W prawym płacie czołowym drobne ognisko hiperintensywne w T2 o niespecyficznym charakterze-naczyniopochodne? Mózgowie bez intensywnych zmian ogniskowych. Struktury centralne prawidłowe, bez przemiszczeń. Układ komorowy symetryczny, nieco poszerzony, nieprzemieszczony. Niewielka giloza przy rogach komór bocznych. Struktury tylnej jamy czaszki, okolica kątów mostowo-móżdżkowych bez zmian. Dziękuję.

Opis MRI kregosłupa szyjnego i MRI GŁOWY wskazuje na wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe i cechy atrofii mózgu:
" Badanie MR kr C wykonano w sekwencjach SE, TSE uzyskując obrazy T1, T2, STIR w projekcjach strzałkowych i poprzecznych. Zniesienie fizj. Lordozy szyjnej. Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk C5-C6 i C6-C7, C6-C7 z obniżeniem ich wysokości i sygnału i oseofitami na krawędziach trzonów. Na poz. C3-C4 centralno-lewoboczna wypuklina krążka mk., z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem prawego otworu m-kręgopwego, z uciskiem prawego korzenia n. Na poz C4-C5, C5-C6, C6-C7 uogólnione wypukliny krążków mk. z modelowaniem worka oponowego i obustronnym modelowaniem korzeni n. Stenozę otworów m-kręgowych nasilają osteofity tylko-bocznych krawędzi trzonów, bardziej po str. lewej. Ograniczona przednia rezerwa płynowa rdzenia. Rdzeń kręgowy w odc. C o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Oraz badanie głowy: Badanie MR głowy wykonano w sekwencjach SE, TSE uzyskując obrazy T1, T2, FLAIR w projekcjach strzałkowych czołowych i poprzecznych. Zaniki korowo-pokorowe. W prawym płacie czołowym drobne ognisko hiperintensywne w T2 o niespecyficznym charakterze-naczyniopochodne? Mózgowie bez intensywnych zmian ogniskowych. Struktury centralne prawidłowe, bez przemieszczeń. Układ komorowy symetryczny, nieco poszerzony, nieprzemieszczony. Niewielka glioza przy rogach komór bocznych. Struktury tylnej jamy czaszki, okolica kątów mostowo-móżdżkowych bez zmian" . Opis MRI do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji neurologicznej z dokumentacją badań i historią leczenia ; Konieczna pełna ocena stanu zdrowia i sprawności pacjenta, schorzeń współistniejących; Pozdrawiam i zapraszam