Co znaczą wyniki Borrelia burgdorferi?

Witam. Bardzo proszę o udzielenie informacji. Pierwsze badania na bolerioze robiłem 26.01.2018r. wyniki wyszły takie : Borrelia burgdorferi Przeciwciała w kl.IgG 23,55. Przeciwciała w kl.IgM 12,01. Lekarz zlecił kolejne badanie na 2.03.2018r. wyniki wyszły takie : Przeciwciała kl.IgG 36,54 , przeciwciała w kl. IgM 11,45 . Dziś byłem na wizycie i zalecił kolejne badania, nie przepisał żadnego leku. Proszę napisać czy powinen przepisać jakiś antybiotyk w tym przypadku? Co powinien zalecić? Czy udać się do innego lekarza z tymi wynikami? Proszę o informacje co dalej robić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Diagnostyka boreliozy jest dwustopniowa: najpierw wykonuje się badania metodą Elisa i jeżeli wyniki są pozytywne robi się następne badanie metodą Western-Blot. Jeżeli i w tym badaniu wynik jest pozytywny włącza się leczenie. U Pana pierwszy wynik był niejednoznaczny, dlatego wykonano powtórne badanie. Drugi wynik wygląda na dodatni, dlatego trzeba go sonfrontować inną metodą. Jeżeli kolejny wynik będzie dodatni należy włączyć leczenie.