Co znaczą wyniki na obciążenie glukozą w 6. tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży - moje wyniki testu obciążenia glukozą: 97 na czczo, 163 po 1h, 133 po 2 h. Jak powinnam interpretować swój wynik ? Jak obniżyć wynik na czczo - czy jest on mocno niepokojący ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według wytycznych u kobiet w ciąży glikemia na czczo powinna być nie wyższa niż 92 mg/dl. Pozostałe wyniki znajdują się w granicach normy. U Pani można podejrzewać cukrzycę ciążową, jednak wynik powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie. On też zaleci odpowiednie dalsze postępowanie.