Co znaczą wyniki poziomu hormonów i bolesne owulacje?

Witam serdecznie Mam 39 lat i staramy sie o ciąże w tym cyklu po raz pierwszy miedzy 3 a 7 dniem przyjmowałam Clostilbegyt i mialam bardzo bolesną owulację .W 21 dniu cylku badałam progesteron i prolaktynę.wyniko są nastepujące prolaktyna 16.50 ng/ml norma 4.79- 23.30. Progesteron 83.20 ng/ml.Moje pytanie to o czym moze świadczyc tak wysoki progesteron. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wynika z stosowanego leczenia . Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i udac się koniecznie do lekarza ginekologa prowadzącego leczenie