Co znaczą wyniki przeciwciał na ospę w ciąży?

Witam serdecznie, w dziecinstwie chorowałam na ospe, teraz jestem w ciazy i mialam stycznosc z dzieckiem chora na ospe. Zrobilam wyniki, : przeciwiciala w kl.IgM 1,38 <0,8 Ratio wynik negatywny, >=0,8-<1,1 ratio wynik graniczny , >=1,1 Ratio wynik pozytywny Dziekuje za odpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku warto też oznaczyć przeciwciała w klasie IgG. generalnie przyjmuje się, że jeśli ktoś przechorował ospę, to jest zabezpieczony przed ponowną infekcją. W razie jakiś wątpliwości powinna Pani skonsultować się z lekarzem prowadzącym.