Co znaczą wyniki przed operacją wycięcia migdałów?

Witam! Dziecko 3, 5 letnie ma mieć wycięte migdały. Robiłam mu badanie APTT i wynik wyszedł 49,80 ( norma 22,70 do 32,50). Dziecko tez miało podwyższone OB 17. Operacja została odwołana. Po miesiącu zrobiłam ponownie to badanie, ale w innym laboratorium. Nie umiem zinterpretować wyników i i ich porównać , bowiem są jakieś inne parametry. Nie ma norm. Nie wiem czy wyniki są za wysokie czy za niskie itp. czas A 14,9 s wartość śr 14,6 s. czas B 14,2 s odchylenie CV 3,4% Czas 14,6 s Czas ktr 13,4 s. Norma 10,7-16s.

W tym wieku broń Boże nie usuwamy migdałków podniebiennych tylko je przycinamy ponieważ potrzebne są jeszcze do siódmego, ósmego roku życia. W całości usuwamy tylko trzeci migdałek. Zabierz dziecko z przedszkola na rok i będzie zdrowy.