Co znaczą wyniki przy PCOS i insulinooporności?

Dzień dobry. Lekarz ginekolog w marcu ubiegłego roku stwierdził pcos i insulinoopornosc dostałam glukophage, które brałam 2 razy dziennie do listopada. Później odstawiłam leki teraz zrobiłam badania lekarz rodzinny twierdzi , że mam wyniki idealne, ale nie jestem do tego przekonana.glukoza na czczo 89,7 po obciążeniu po 2 godzinach 58,3 (nie jest za niski). HbA1c 4,8%, kreatynina 0,40 a eGFR 200,9,. Trójglicerydy 158,4, cholesterol 178, cholesterol HDL 66, cholesterol LDL 80,32.

Witam serdecznie
insulinooporność jest często chorobą współwystępująca w zespole policystycznych jajników (PCOS). Oprócz leczenia farmakologicznego niezbędna jest właściwa dieta. Należy uważać na źródła węglowodanów, ważne by wystrzegać się; produktów pszennych, nadmiernej ilości owoców no i oczywiście słodyczy. W zamian dbamy o niezbędną zawartość warzyw diecie, ok. 400-500g na dzień.

Zapraszam serdecznie na indywidualne konsultacje dietetyczne
Klinika Dobrego Dietetyka Sosnowiec

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Stachura-Kapusta