Co znaczą zaburzenia statyki kręgosłupa piersiowego?

Pytanie do neurologa. Zostałem skierowany przez neurologa MR kregoslupa piersiowego (Th) z powodu bólów kręgosłupa przy drobnym wysiłku, przy siedzeniu, chodzeniu, lezeniu. Oto opis badania. Kyfoza piersiowa splycona. W trzonach kręgów piersiowych zmiany o typie degeneracji tluszczowej oraz niewielkie zwyrodniowo-wytworcze na ich krawendziach , nierówne obrysy blaszek granicznych . W przednich , przykrazkowych czesciach trzonow kregow Th3-Th4 drobne ogniska aktywnych zmian degenaracyjnych. Tarcze miedzykregowe badanego odcinka wykazują cechy zaburzen uwodnienia. Na poziomie Th6-7 nieco pogrubiale więzadła miedzykregowe posrodkowo modeluja worek oponowy. Poza tym rezerwa objetosciowa kanalu kregowego i kanałów korzeniowych jest zachowana. Odcinek piersiowy rdzenia kregowego o prawidlowej insenswnosci sygnalu. Wnioski: zaburzenia statyki kregoslupa piersiowego. Poczatkowa spondyloza piersiowa , zmiany moga byc wtórne do przebytej choroby Scheuemanna. Mam odlegla wizytę kontrolną chcialbym prosic o wyjaśnienie opisu, czy to jest cos powaznego czy nie ma się czym martwic ?

OPIS MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ ; po pełnej konsultacji
Najważniejszy stan pacjenta!!
OPIS MRI : mierne zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatyczne ;
" MR kregoslupa piersiowego (Th) z powodu bólów kręgosłupa przy drobnym wysiłku, przy siedzeniu, chodzeniu, lezeniu. Oto opis badania. Kyfoza piersiowa splycona. W trzonach kręgów piersiowych zmiany o typie degeneracji tluszczowej oraz niewielkie zwyrodniowo-wytworcze na ich krawendziach , nierówne obrysy blaszek granicznych . W przednich , przykrazkowych czesciach trzonow kregow Th3-Th4 drobne ogniska aktywnych zmian degenaracyjnych. Tarcze miedzykregowe badanego odcinka wykazują cechy zaburzen uwodnienia. Na poziomie Th6-7 nieco pogrubiale więzadła miedzykregowe posrodkowo modeluja worek oponowy. Poza tym rezerwa objetosciowa kanalu kregowego i kanałów korzeniowych jest zachowana. Odcinek piersiowy rdzenia kregowego o prawidlowej insenswnosci sygnalu. Wnioski: zaburzenia statyki kregoslupa piersiowego. Poczatkowa spondyloza piersiowa , zmiany moga byc wtórne do przebytej choroby Scheuermanna. "
Pozdrawiam i zapraszam,