Co znaczą zaczerwienienia w okolicach zgięć łokci i kolan oraz na nadgarstkach?

mam zaczerwienienia w okolicach zgięć łokci i kolan oraz na nadgarstkach od spodu i góry czasami twarz , nie wiem co mi jest a jest to bardzo uciążliwe , czasami przy np podrapaniu się po twarzy miejsce zadrapania puchnie jak po zadrapaniu np kota , prosze o jakaś podpowiedź

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam wizytę u dermatologa. Być może jest to późna postać atopowego zapalenia skóry, która zdarza się dość rzadko. Opuchliznę w miejscu zadrapania wiązałbym z tłem alergicznym. W każdym razie musi obejrzeć to specjalista. Pozdrawiam i życzę zdrowia.