Co znaczą zmiany na opuszce dwunastnicy?

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników gastroskopii brzmi tak :dwa wycinki bl.sluzowej dwunastnicy bez nacisku zapalnego z niewielkim ogniskowy rozrost gruczołów dwunastniczych Brunnera.Nie stwierdzono penetracji komórek zapalnych jednojadrzastych do nablonks gruczolowego ani zmian zamkowych kosmkow.W badaniu USA za każdym razem wychodzi pęcherzyk z obecnościa hyperechogenicznego tworu odpowiadającego polipowi śr.ok 5.5mm .pźw nieposzerzony a teraz mialam robiona tomografia z kontrastem i pęcherzyk byl ok było napisane bez uchwytnych nieprawidłowości.Natomiast zwraca uwagę pogrubienie do 7.8 mm ścian opuszki dwunastnicy.Prosze mi powiedzieć co tzn czy to coś poważnego ta opuszka?czy to się leczy itd.Bardzo się martwię .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u chirurga ogólnego i Ew kwalifikacja do diagnostyki nawet operacyjnej