Co znaczą zmiany o podejrzanym charakterze - do pełnej oceny w CT jamy brzusznej z kontrastem?

Dzień dobry, mam 52 lata jestem kobietą dzisiaj zrobiłam badanie USB i wyniki mnie przeraziły. Wątroba ( ocena gragmentaryczna, ocena głownie przez międzyżebrza- trudne technicznie warunki badaia) niepowiękrzona o jednorodnej niezależnie wzmożonej echogeniczności z prawodłowym rysynkiem naczyniowym. Wseg, 6 widoczne 2 zmiany lite nieco hypoechogeniczne bez widocznego unaczynienia o wymiarach. 13x20 mnie i 14x25 mm - zmiany o podejrzanym charakterze - do pełnej oceny w CT jamy brzusznej z kontrastem.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

USG jest bardzo przydatnym narzędziem do oceny narządów jamy brzusznej, jednak nie wszystko jest w nim dobrze widoczne, dlatego zalecono kontrolną tomografię. W tym badaniu będzie można dokładniej ocenić stan narządów jamy brzusznej. Oczywiście zawsze należy planować dalszą diagnostykę w kontekście stanu klinicznego pacjenta, dlatego to lekarz prowadzący będzie decydował o konieczności kolejnego badania.