Co znaczą zmiany skóry w postaci czerwonych rozległych plam?

Moje 2,5 miesięczne dziecko ma zmiany skóry w postaci czerwonych rozległych w tej chwili na całą twarz plam. teraz plamy występują też na szyi, w paszkach i gięciach łokci. Dwa tygodnie temu pediatra stwierdził że to alergia na mleko modyfikowane i zapisał Nutramigen. Przez dwa tygodnie stosowania zmiany się powiększyły, skóra w tych miejscach zaczęła się łuszczyć. Ponieważ zmiany te pojawiły się na uchu dziecka,laryngolog stwierdził liczność kolonii-bardzo liczne MSSA. Czy moje dziecko ma gronk

To prawdopodobnie atopowe zapalenie skóry niemowląt na podłożu nietolerancji mleka? Zrób szerokie badania krwi dziecka w tym kierunku i odstaw póki co wszelkie mleko.