Co znaczą zmiany zwyrodnieniowe ze zmniejszeniem światła otworów międzykręgowych?

Co oznacza wynik nr odcinka ledzwiowo-krzyzowego kregoslupa?? Tarcze m-kregoweL4/L5,L5/S1 z cechami dehydratacji i pekniecia pierscienia wloknistego w czesci tylnej o nieznacznie obniżonej wysokości.Na poziomieL4/L5niewielka szerokopodostawn dokanalowa protuzja tarczy m-kregowej i zmiany zwyrodnieniowe ze zmniejszeniem światła otworow m-kregowych.L5/S1niewielkie dokanalowa uwypuklenie tarczy i zmiany zwyrodnieniowe w stawach mkregowych.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Konieczne zestawienie badania lekarskiego z powyższym wyników