Co znaczy Adenoma tubulare cum dysplasia gradus minoris?

Dzień dobry. Moja mama przeszła kolanoskopię. Bardzo proszę o wyjaśnienie rozpoznania histopatologicznego. Materiałem do badania była cała zmiana - tułów trzewia, 3 blade polipy dolnej esicy oraz cała zmiana - tułów trzewia, grudkowaty polip okolicy ujścia wyrostka robaczkowego. Opis mikroskopowy: Ad. 1 Polypi hyperplastici Ad. 2 Adenoma tubulare cum dysplasia gradus minoris. Dodatkowo ojciec mojej mamy zmarł na raka jelita grubego, który zaatakował w esicy. Jakie działania należy podjąć?

Lek. Katarzyna Szymczak

Polip hiperplastyczny oraz gruczolak kosmkowy z dysplazja małego stopnia - zmiany łagodne, najprawdopodobniej wskazana będzie obserwacja i okresowo kolonoskopia. Sugeruję kontrolę w Poradni Chirurgicznej lub Gastroenterologicznej.
Pozdrawiam