Co znaczy apatia, niechęć do wszystkiego, drażliwość?

Od mniej więcej roku męczę się z uporczywym bólem głowy i zaburzeniami snu. Bagatelizowałam je jednak po jakimś czasie doszły mi kolejne objawy jak nudności, brak apetytu przez co ostatnimi czasy bardzo schudłam, problemy z pamięcią i skupieniem się nad czymkolwiek, zawroty głowy czy drżenie rąk. Pogorszył mi się wzrok mimo że na badaniach miałam prawidłowy. Coraz częściej towarzyszy mi apatia, niechęć do wszystkiego, drażliwość.Mam też problemy z wysłowieniem się. Nie wiem co mam z tym robić.

Opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć o rozwijającym się epizodzie depresyjnym. Bardzo często towarzyszą mu zaburzenia snu, brak apetytu, apatia. Osłabia się również funkcjonowanie intelektualne (pamięć, koncentracja). Proszę zwrócić się o poradę do psychologa, a lekarza pierwszego kontaktu poprosić o skierowanie na podstawowe badania (hormony tarczycy, anemia, OB). Pozdrawiam serdecznie.

https://terapiaslomka.wordpress.com/

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia
Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała Pani
jakieś trudne, stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże
emocjonalne, to znaczy, że są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,
stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Pani objawy wskazują na zaburzenia depresyjno-nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby jak najprędzej
rozpoczęła Pani leczenie, psychoterapię.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia, z którymi Pan się
zmaga, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas
których odzyska Pani równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pani
umiejętność radzenia sobie z emocjami, ze stresem i trudnymi
sytuacjami, a także odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl