Co znaczy badanie glukozy w 37. tygodniu ciąży?

Mam problem.Jestem w 37 tc,niestety moja pani doktor nie dopatrzyła się wysokiego wyniku badania,które było robione we wrześniu!.Dopiero dowiedziałam się o tym pare dni temu w szpitalu,jak pojechałam na porodówkę ze skurczami.Wtedy uświadomiono mi,że powinnam od dawna być pod kontrolą diabetologa :/. A ja do tej pory nie wiedziałam o chorobie i jadłam normalnie.Niby dziecko warzy ok.2800(waga sprzed tygodnia),ale usg też może kłamać. Badanie krzywa cukrowa robiona we wrześniu: Glukoza na czczo (pkt 0) 80,73 mg/dl Glukoza po 1 godz. (pkt 1) 174,01 mg/dl Glukoza po 2 godz. (pkt 2) 151,40 mg/dl Dostałam skierowanie na ponowne badanie oto wynik: Glukoza na czczo 68,83 mg/dl 70,00 99,00 L Glukoza po 1 godz. 124,84 Glukoza po 2 godz. 127,21 mg/dl 140,00 N Wizyta u diabetologa i ginekologa za pare dni,a ja nic nie rozumiem z wyników badań. Dodam,że poród za 2-3 tygodnie,a ja jestem przerażona i wściekła na swojego lekarza,że już sama nie wiem co mam robić :(.Proszę o pomoc Ela.

Lek. Katarzyna Szymczak

W pierwszym teście, nieprawidlowy/ graniczny wynik po dwóch godzinach, ponowny test - wyniki prawidłowe. Sugeruję do porodu dietę cukrzycowa i okresowa kontrolę glikemii oraz oczywiście OGTT jakiś czas po porodzie.
Pozdrawiam