Co znaczy błona śluzowa żołądka bez cech zapalenia z ogniskami metaplazji jelitowej?

Proszę o interpretację wyniku histopat.i radę jak to się leczy. W materiale z antrum:błona śluzowa żołądka bez cech zapalenia z ogniskami metaplazji jelitowej i małym ogniskiem niewielkiego stopnia dysplazji gruczołów,nie znaleziono Helicobacter pylori. W materiale z trzonu błona śluzowa żołądka o budowie w granicach normy,nie znaleziono Helicobacter pylori.W badaniu endoskopowym przełyk prawidłowy,ściany żołądka elastyczne,podatne na insuflazje pow..Diagnoza zapalenie żołądka,niewydolność wpust

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza gastrologa konieczne leczenie i odpowiednia kontrola