Co znaczy ból jajnika i przybranie na wadze podczas stosowania Naraya plus?

Witam. Mam 21 lat i od ponad pół roku zażywam tabletki hormonalne Naraya plus z powodu bolesnych miesiączek. Bardzo mi pomagały bo nie skręcało mnie z bólu jak je wzięłam podczas miesiączek. Niestety ostatnio mimo stosowanej diety dość mocno przytyłam w okolicy talii a także odczuwam ciągnięcie i ból tak jakby w prawym jajniku. Czy to jest jakaś dolegliwość ginekologiczna? Jakieś typowe objawy choroby? A może lekarz powinien mi zmienić tabletki na inne?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola u ginekologa czy nie ma np torbieli na jajniku oraz tsh.
Pozdrawiam