Co znaczy ból między łopatkami i w klatce?

Witam od dzisiaj rana odczuwam ból miedzy lopatkami oraz w klatce piersiowej byłam w przychodni na ekg wyszło tylko ze mam lekka tachykardie być moze spowodowana nerwicą lekowa na ktora sie lecze.dodam ze ból pojawia sie i z nika wzięłam nimesil jest lepiej ale lekki ból dalej odczuwam czy ktoś tak miał co to może być samopoczucie jest źle boję sie ze to cos poważnego lekarz powiedział ze to albo nerwica albo kręgosłup czy to mozliwe?

Dzień dobry. Czy korzysta Pani również z psychoterapii? Jeśli nie, tutaj doszukiwałabym się przyczyn nasilenia objawów nerwicy. Leczeniem właściwym jest psychoterapia własnie. Jeżeli leczy się Pani wyłącznie farmakologicznie, to oznacza, że przyczyny trudności pozostają niezmienione a zatem w czasie będą wytwarzały nasilone objawy, również somatyczne. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam,

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca), inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego).
Zalecana jest diagnostyka i leczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie