Co znaczy ból po leczeniu kanałowym?

Czy powinnam iść na kontrolę? miałam leczenie kanałowe (29.03) u prywatnego stomatologa. Po nim był ból, że momentami leki nie pomagały i przez dwa dni nie mogłam spać. Po 4 dniach w spuchłam na policzku plus gorączka. Brałam antybiotyk jeszcze do tej pory biorę bo jeszcze trochę opuchlizna jest... Napisałam do stomatologa czy powinnam iść na kontrola, czyli chodzi mi o zdjęcie RTG ona uważa że nie ma konieczności tylko należy wykonać je po paru miesiącach...

Czasem po leczeniu kanałowym pojawia się nadwrażliwość zęba o różnym nasileniu. Od niewielkiego bólu do obrzęku i bólu przy dotyku. Są też różne przyczyny tego stanu. Jeżeli stomatolog jest pewny, że kanał jest wypełniony prawidłowo, wykonał kontrolne zdjęcie rtg po zakończeniu leczenia, należy postępować zgodnie z zaleceniami. Pozdrawiam