Co znaczy ból przy nadgryzaniu po leczeniu kanałowym?

Jestem ponad miesiąc po leczeniu kanałowym. W jednym z kanałów został kawałek narzędzia ale przy końcowej fazie. Ząb został odbudowany i wzmocniony wkładem z włókna szklanego. Ostanio zaczęłam czuć ból przy nadgryzaniu. Czy jest to powód do niepokoju?

Po leczeniu kanałowym mogą pojawić się dolegliwości zarówno natychmiastowe jak i odległe. W przypadku narzędzia decyzja o jego pozostawieniu zależy od miejsca złamania i fazy dezynfekcji kanału. Konieczna diagnostyka TK i ocena możliwości wyjęcia narzędzia jeżeli dolegliwości nie ustąpią.