Co znaczy ból w klatce piersiowej przy wydechu?

Witam, od dwóch dni utrzymuje mi się ból w klatce piersiowej. Jest to jakby nacisk na nią, szczególnie boli przy wydechu. Dziś mi minęło na większość dnia jednak po zjedzeniu obiadu znowu czuje ból. Nasila się po posiłku. Promieniuje do żołądka w którym czuje też ścisk. Choruje na wrzodzejace zapalenie jelita grubego. Przyjmuje rano i wieczorem pentase w czopkach. Dwa tygodnie temu odstawiam tabletki antykoncepcyjne. Jutro wybieram się do lekarza jednak chciałabym chociaż na noc się uspokoić

Lek. Tomasz Budlewski

być może warto było wykonac gastroskopię . proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego po zapisie ekg i bezpośrednim badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.