Co znaczy ból w okolicach serca?

Witam parę dni temu zauważyłem,że gdy wezmę głębszy wdech czuję ból w okolicach serca,nie jest on nie do wytrzymania,lecz jest uciążliwy.Brakuje mi 3 miesiecy do 18.Z rzeczy które mogą być ważne dodam: Palę papierosy,piję kawę,"energetyki" też nie są mi obce.Czy ten ból powinien minąć sam czy warto iść do lekarza ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wydaje się że jest to ból opłucnowy (może pochodzić z kości, mięśni, płuc) . Sugeruję odstawić papierosy, energetyki, w razie jego utrzymywania się kontrola u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam