Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy brak ruchomości lewego fałdu głosowego?

4 maja miałam operację usunięcia płata tarczycy. Jestem pewna, że po operacji mówiłam dobrze, natomiast na drugi dzień zaczęły się problemy. Laryngolog stwierdził brak ruchomości lewego fałdu głosowego. Obecnie mówię, ale bardzo cicho, czasem tracę głos, mam uczucie że coś "przeszkadza" w gardle. Mam skierowanie do foniatry. Jednak mam się do niej udać po odebraniu wyniku histopatologicznego. Proszę o informację jak szybko powinnam zacząć leczenie i jakie są szanse na powrót do normalności.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Chrapanie u kobiet

Chrapanie kojarzone jest przede wszystkim z mężczyznami. Co należy zrobić w sytuacji, jeśli to kobieta chrapie? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Masz poperacyjne uszkodzenie lewego nerwu krtaniowego wstecznego który przebiega wlasnie przez tarczycę. Nie znam zakresu tej operacji i wskazań do niej, z Twojego wieku wnioskuję, że tarczyca nie była duża i bez nowotworu złośliwego. Takie uszkodzenie nerwu trzeba laczyć jak najszybciej! bez czekania na wynik i nie u foniatry! tylko u lekrza który niechcący uszkodził ten nerw! Idź do niego i zapytaj dla czego? Dzwoń jak by co to poradzę. Śpiesz się.

0

Witam , mam za mało danych co do stanu wyjściowego , zakresu , przebiegu oraz efektu końcowego operacji - nie potrafię więc udzielić autorytatywnej odpowiedzi!!! Proszę szczegóły omawiać z lekarzem prowadzącym!!! z.żurawski

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy