Co znaczy Colitis chronica medii gradus?

Witam, Jestem świeżo po badaniu kolonoskopijnym. Podczas badania pobrano 3 wycinki: 1) Katnica 2) Poprzecznica 3) Odbytnica W wyniku badania rozpoznano: 1) Colitis chronica medii gradus 2) Colitis chronica levis 3) Colitis chronica magni gradus erosiva Z racji dwóch rozbieznych opini lekarzy bardzo prosiłbym o rozszyfrowanie tych 3 rozpoznań z języka łacińskiego na Polski :) Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

1) Przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego w stopniu średnim
2) Przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego stopnia małego (lekkiego)
3) Przewlekłe nadżerkowe zapalenie błony śluzowej jelita grubego w stopniu dużym