Kobieta , 21 lat Witam mam 21 lat jestem osoba o dużej nadwadze, problemy z tarczyca, nietolerancją glutenu itd. Przed chwila gdy chciałam sięgnąć ręką po herbatę zrobiło mi się na dłoni gorąco a za chwilke czuje i widzę jak mi żyła puchnie dłoń jest cala czerwona czuje guzki na zyle oraz dretwieje pierwszy raz mam cos takiego proszę o rade bo to nadal puchnie, rwie i jest okropnie gorące.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Marianna Hall 69
Mgr Marianna Hall Dietetyk, Warszawa 69 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Jeśli ból się utrzymuje należy udać się do lekarza, gdyż opisane objawy nie są swoiste i należy wykonać diagnostykę.
Na pewno nadwaga tak w młodym wieku nie jest wskazana dla ogólnego stanu zdrowia więc również polecam konsultacje dietetyczne.

Pozdrawiam
mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Mgr Monika Frank 85
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań 85 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry!
Jeżeli objawy nadal nie ustąpiły proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Przy problemach z tarczycą współistniejąca nadwaga jest częstym zjawiskiem. Warto zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie przez wprowadzenie odpowiedniej diety - szczególnie, że cierpi pani dodatkowo na nietolerancję glutenu. Będąc na diecie bezglutenowej dobrze jest skonsultować się z dietetykiem, który ułoży dla Pani odpowiednio zbilansowany jadłospis.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Dieta bezglutenowa – z czym to się je?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-bezglutenowa-z-czym-to-sie-je.html?c=9

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Nadwaga – Przyczyny nadwagi są różne. Nie zawsze nadwaga i otyłość wynikają z lenistwa żywieniowego lub złej diety. Zbyt duża masa ciała może mieć podłoże psychiczne lub emocjonalne. Wówczas jedzenie traktuje się jak rodzaj nałogu i określa się jako uzależnienie od jedzenia.