Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy drętwienie przy nadwadze i problemach z tarczycą?

Witam mam 21 lat jestem osoba o dużej nadwadze, problemy z tarczyca, nietolerancją glutenu itd. Przed chwila gdy chciałam sięgnąć ręką po herbatę zrobiło mi się na dłoni gorąco a za chwilke czuje i widzę jak mi żyła puchnie dłoń jest cala czerwona czuje guzki na zyle oraz dretwieje pierwszy raz mam cos takiego proszę o rade bo to nadal puchnie, rwie i jest okropnie gorące.
KOBIETA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Jeśli ból się utrzymuje należy udać się do lekarza, gdyż opisane objawy nie są swoiste i należy wykonać diagnostykę. Na pewno nadwaga tak w młodym wieku nie jest wskazana dla ogólnego stanu zdrowia więc również polecam konsultacje dietetyczne.

Pozdrawiam mgr Marianna Hall Centrum Dietetyki Nutrado

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Dzień dobry! Jeżeli objawy nadal nie ustąpiły proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Przy problemach z tarczycą współistniejąca nadwaga jest częstym zjawiskiem. Warto zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie przez wprowadzenie odpowiedniej diety - szczególnie, że cierpi pani dodatkowo na nietolerancję glutenu. Będąc na diecie bezglutenowej dobrze jest skonsultować się z dietetykiem, który ułoży dla Pani odpowiednio zbilansowany jadłospis. Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia. Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu! Pozdrawiam serdecznie! Monika Frank, Dietetyk www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl tel. 698 418 306 Warto również przeczytać: Dieta bezglutenowa – z czym to się je? http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-bezglutenowa-z-czym-to-sie-je.html?c=9

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy