Co znaczy esica w pętli alfa?

Witam. W związku z licznymi bólami brzucha miałam wykonaną kolonoskopię. Na opisie widnieje tajemniczy zapis "esica w pętli alfa". Bardzo proszę o wyjaśnienie, czy jest to coś, co w jakikolwiek sposób mi zagraża? Mam czynnościowe zaburzenia jelit i dosyć często się wypróżniam,zwłaszcza przy sytuacjach stresowych. Leczę się na nerwicę lękową i właściwie nie ma dnia, żeby nie bolał mnie brzuch. Nie ukrywam, że ten zapis na wyniku przestraszył mnie i powoduje sporo dodatkowego stresu.

Szanowna Pani,

zalecałabym leczenie zaburzenia lękowego metodą psychoterapii, np. poznawczo -behawioralną jest to proces, który modyfikuje negatywne wzory myślenia, kształtuje emocje, zachowanie adekwatnie do kontekstu poprzez poszczególne techniki i psychoedukację.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Esica to odcinek jelita grubego, przypominającego kształtem literę „S”.
Gdy esica jest nieco dłuższa, to układa się w kształt litery alfa,
co utrudnia przeprowadzenie badania kolonoskopowego.
Więcej informacji powinna Pani uzyskać u lekarza, który zlecił
wykonanie badania.
Jeżeli natomiast chce Pani skutecznie wyleczyć nerwicę lękową,
to zachęcam do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem
oraz wyleczyć nerwicę lękową i jej konsekwencje.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl