Co znaczy fragment polipa gruczołowego szyjki macicy zmieniony zapalnie z rozległą metaplazją?

Proszę o przetłumaczenie wyników badania patomorfologicznego. Jama- błony śluzowej jamy i szyjki macicy zmienione zapalnie z ogniskową metaplazją płaskonabłonkową. Kanał - błony śluzowej jamy i szyjki macicy zmienione z ogniskową metaplazją płaskonabłonkową. Polip- fragment polipa gruczołowego szyjki macicy zmnienione zapalnie z rozległą metaplazją płaskonabłonkową typu condylomata

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ginekologa raczej dość pilna i dalsze postepowanie diagnostyczno terapeutyczne