Co znaczy gastropatia rumieniowa?

Biopsja z antrum test ureazowy dodatni Rozpoznanie. przepuklina rozworu przełykowego.Gastropatia rumieniowa.Inf H.pylori cześć przedodźwiernikowa żołądka- błona śluzowa zaczerwieniona - wycinki. Rozpoznanie kliniczne gastropata rumieniowa Rozpoznanie histapatologiczne Zanikowa śluzówka pogranicza antrum i trzonu żołądka z rozrostem warstwy dołeczkowej Jak to leczyć i czy jest to groźne.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma pan objawów alarmowych lub innych ciężkich chorób towarzyszących to myślę, że nie ma powodów do większego niepokoju. Zapalenie żołądka ze współistniejącą infekcją H.pylori najczęściej leczy się inhibitorami pompy protonowej w połączeniu z leczeniem eradykacyjnym. W większości uzyskuje się dobre efekty, choć zdarzają się nawroty, a leczenie IPP może być długotrwałe (a nawet przewlekłe). Najlepiej dokładnie stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, który odpowiednio pokieruje leczeniem.