Co znaczy głowa kości ramiennej przemieszczona częściowo ku górze?

Szanowni Państwo! Zwracam się do Państwa z prośbą o bezstronną opinię dotycząca stanu mojego zdrowia, oraz w ustaleniu trybu dalszego ewentualnego leczenia, rehabilitacji lub starań o rentę. Przedstawię Państwu wyniki dotychczasowych badań oraz krótki opis dolegliwości. Wynik MR barku prawego: Zmiany zwyrodnieniowe w stawie AC. Głowa kości ramiennej przemieszczona częściowo ku górze, przestrzeń podbarkowa zwężona, ocena nie w pełni adekwatna ze względu na przymusowe ułożenie pacjenta w trakcie b

Podstawą do oceny stanu barku jest stan pierścienia rotatorów, który przytrzymuje bark w stawie. Tego nie ma w opisie. Od tego zależy czy można wyćwiczyć stabilizację czy też konieczna jest operacja. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki