Co znaczy graniczne pogłębienie lordozy dolnego odcinka lędźwiowego kręgosłupa?

Witam. 30 lat, mężczyna. W opisie MR: Graniczne pogłębienie lordozy dolnego odcinka lędźwiowego kręgosłupa, tendencja do lewobocznego skrzywienia ułożeniowego – szczyt L2. Tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej. Graniczny kręgozmyk przedni L5 do S1 o ok 4 mm w przebiegu obustronnej kręgoszczeliny okolicy międzywyrostkowej L5. Drobne zniekształcenie zwyrodnieniowe i ślad płynu wzdłuż kręgoszczelin. Początkowe obwodowe zmiany zwyrodnieniowe krążków m-k L4-L5-S1. Przerost w. międzykolcowego i w. nadkolcowego L4-L5. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-przerostowe w stawach m-k L4-L5 L>P z zaostrzeniami krawędzi, nierównościami blaszek, osteofitozą, granicznym zgrubieniem w. żółtych i śladowym wysiękiem. Początkowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k L3-L4 i L5-S1. Do rehabilitacji? Operacji? Konsultacja z ortopedą czy lekarzem rehabilitacji? Z góry dziękuję za pomoc

OPIS MRI KREGOSŁUPA L-S ;
Graniczne pogłębienie lordozy dolnego odcinka lędźwiowego kręgosłupa, tendencja do lewobocznego skrzywienia ułożeniowego – szczyt L2. Tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej. Graniczny kręgozmyk przedni L5 do S1 o ok 4 mm w przebiegu obustronnej kręgoszczeliny okolicy międzywyrostkowej L5. Drobne zniekształcenie zwyrodnieniowe i ślad płynu wzdłuż kręgoszczelin. Początkowe obwodowe zmiany zwyrodnieniowe krążków m-k L4-L5-S1. Przerost w. międzykolcowego i w. nadkolcowego L4-L5. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-przerostowe w stawach m-k L4-L5 L>P z zaostrzeniami krawędzi, nierównościami blaszek, osteofitozą, granicznym zgrubieniem w. żółtych i śladowym wysiękiem. Początkowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k L3-L4 i L5-S1.

PO KONSULTACJI I OCENIE KLINICZNEJ MOŻNA RADZIĆ : CO DALEJ :CZY Do rehabilitacji? Operacji? Konsultacja z ortopedą
do interpretacji klinicznej
PEŁNA KONSULTACJA Z WYNIKAMI BADAŃ !!

Do pełnej konsultacji neurologicznej!!
Pozdrawiam i zapraszam