Co znaczy gruczoł o bardzo obniżonej echogeniczności?

Witam. Robilam USG tarczycy i nie rozumiem co oznacza ten fragment opisu "Gruczol o bardzo nieznacznie obnizonej echogeniznosci, nie wykazuje znaczaco wzmozonego unaczynienia (..)" poza tym wszystko jest w porzadkow bez zadnych zmian. Lecze sie na niedoczynnosc (TSH bylo ponad 9 gdy zaczelam leczenie, obecnie jest w granicy 1, ft3 i ft4 w normie, antyTPO i antyTG w normie). Hashimoto nie zostalo stwierdzone.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jesteś zapoznanie się ze wszystkimi wynikami . Badanie usg jest badaniem subiektywnym. Dla pewności proponuje kontrolne badanie u innego lekarza