Co znaczy hipodensyjny obszar bocznie do przedniego rogu komory bocznej prawej?

Bardzo bym prosiła o interpretacje wyników TK głowy.Tata 74 lata.Hipodensyjny obszar bocznie do przedniego rogu komory bocznej prawej wymiarow 23x18x10mm najpewniej jama malacyjna. uwidoczniononiewielkie obszary hypodensyjne zlokalizowane w istocie białej okolokomorowej obu półkkul mózgu,odpowiadające róznoczasowym ogniskom naczyniopochodnym niedokrwiennym.zanik korowo podkorowy.Tata zaczal miec problemy z pamięcią krótką.Jest otępiały.w grudniu mial TK i nie było jamy.Jaki jest powód powstania?

Pewnikiem zaburzenia krążenia mózgowego, można wykonać NMR głowy i EEG W leczeniu np Sermion oraz suplementacja dr Ratha