Co znaczy III wynik w cytologii?

Witam! We wrześniu miałam robioną cytologię. Wynik III - ASCUS. Po konsultacji z lekarzem leczeniem metronidazolem. Brałam również InVag i Cicadrinę. Wczoraj odebrałam ponowny wynik cytologii. I znowu III - ASCUS. Do tej pory miałam zawsze dobre wyniki (I i II). Proszę o odpowiedź co mogło spowodować taki wynik i jakie są rokowania. Mam 33 lata i powiem szczerze, że jestem przerażona. Dodam że mam nadżerkę - czy to może być powodem? Jakie są rokowania? -- Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuje udac się do lekarza ginekologa sadze ze może być także zmiana leczenia