Co znaczy kaszel przy nowotworze piersi?

Witam u mojej przyjaciółki 2 lata temu zdiagnozowano nowotwór piersi z przerzutami do płuc, otrzymywała chemię przez dłuższy okres, po kilku miesiącach okazało się że są przerzuty do kości, wątroby, żeber, na jakiś czas zaprzestano podawać chemię i przyjmowała tabletki, miesiąc temu skarżyła się na podwójne widzenie, miała tomografie i rezonans, okazało się że ma naciek na oponach mózgowych, otrzymała 3 dawki radioterapi, zostały jeszcze dwie, od wczoraj ma straszny kaszel podobno nie związany z grypą i przeziebieniem, lekarz mówi że to 4 stopień, czy są jakieś szanse? Prawie nie je, jest osłabiona ma 39 lat, moje pytanie czy mam odliczać jej ostatnie dni? Strasznie się boję o nią że już nic nie można zrobić.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani opis świadczy o bardzo znacznym stopnie zaawansowania choroby nowotworowej, lecz informacji dotyczących możliwości dalszej terapii oraz rokowaniu powinien paniom udzielić lekarz prowadzący.