Co znaczy miąższ normoechowy, o nieco nierównym rozkładzie echa?

Witam! Mam 37 lat. Zrobiłam USG tarczycy i badanie krwi. TSH 1,95 (0.27-4.2), ft4 1.24 (0.93-1.7), ft3 2,71 (2.02-4.43), anty-tpo 9,2 (0-34), anty-tpo 11.1 (0-115). W opisie usg: miąższ normoechowy, o nieco nierównym rozkładzie echa, z obecnością obustronnie nielicznych zmian ogniskowych hypoechowych o średnicy. do 2mm. Jest czego się bać? Pozdrawiam, Małgorzata

Nie ma powodu do niepokoju. Taki obraz tarczycy nie budzi niepokoju. Niewielkie zmiany hypoechogenne to zapewne drobne pęcherzyki wypełnione koloidem (niewielkie zwyrodnienie miąższu) - obraz dość typowy dla tarczycy w Pani wieku. Wyniki badań laboratoryjnych w granicach normy. Oczywiście wyniki najlepiej skonsultować bezpośrednio z endokrynologiem.